ČAFP

Právě si prohlížíte Svědectví přímo z místa činu: rozhovor s jedním z prvních absolventů zkoušky MFP

Svědectví přímo z místa činu: rozhovor s jedním z prvních absolventů zkoušky MFP

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuČAFP

 

Minulý týden proběhl první otevřený zkouškový termín certifikace Master of Financial Planning (MFT). Přinášíme zkušenost z první ruky – od čerstvého mistra finančního plánování Angela Bratovanova, ze společnosti FINVISION, s.r.o. Další testamenty budeme přinášet i z budoucích zkouškových termínů, neboť zpětná vazba absolventů je pro nás zásadní. A věříme, že i pro všechny budoucí uchazeče.

 

Povězte nám své čerstvé pocity: Jaké to je být jedním s prvních nositelů titulu MFP?

Zkoušku jsem si chtěl projít „na vlastní kůži“. Určitě je to dobrý projekt a všechny směry, které vedou ke zkvalitňování činnosti finanční poradců a k jejich zvýšení odbornosti kvituji.  Osobně bych se více zaměřil na přípravný kurz, rozložil jej na více dní a navýšil jeho objem.

Jak byste hodnotil obtížnost zkoušky, a přibližte nám, jak probíhala Vaše příprava?

Z mého pohledu obtížnost zkoušky nebyla extrémně náročná. Písemná část zkoušky je určitě obtížnější oproti té praktické. Praxe je však velmi potřebná. Každopádně doporučuji se na zkoušku připravit. Já sám jsem si prošel zveřejněné otázky a okruhy jednotlivých oblastí. V praktické části bych více doporučil rozšířit záběr, písemnou část zkoušky bych doplnil o makro pohled tak, aby zkoušený projevil schopnost pochopit souvislosti v oblasti globální ekonomiky a jiných souvisejících části života.

Doporučíte některému z kolegů studium MFP?

Zkoušku určitě doporučím svým kolegům.

Myslíte, že využijete certifikát v praxi? Můžeme jeho zisk již dnes označit jako prestižní?

Věřím, že zkouška si časem prestiž získá. Samozřejmě bude hrát roli i to, kolik lidí zkouškou projde a zda jim to něco přinese do jejich praxe.

Prozraďte nám, jak úspěšný zisk „Mistra finančního plánování“ oslavíte?

Sklenkou šampaňského ve vlaku na cestě domů (smích).