Česká akademie finančního plánování přichází

Na trh finančního vzdělávání pro profesionály vstoupil dnešním dnem nový silný hráč: Česká akademie finančního plánování (ČAFP). Jde o společný projekt Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR), nejsilnějšího profesního sdružení finančních poradců, a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), významné české soukromé univerzity.

Nová instituce nabídne už od května letošního roku profesionálům v oblasti finančního poradenství a plánování náročný certifikační program Master of Financial Planning (MFP). Ten bude pokrývat všechny aspekty, s jakými se v oblasti rodinných financí setkáme, ať už jde o sestavení investičního portfolia, pojistného plánu, financování bydlení ale i řešení nestandardních situací v podobě dědictví anebo rozvodu manželů. To vše s jednotným cílem: budovat kompetenci k vysoce odbornému sestavení finančního a investičního plánu jednotlivce i rodiny, která bude pro udělení titulu MFP určující.

Jiří Šindelář, předseda představenstva USF ČR, k cílům programu dodává: „Naším záměrem je vytvořit certifikační program, jaký dosud na trhu nebyl a není. V tomto ohledu půjde o analogii prestižních programů Master of Business Administration (MBA), jak evokuje i podobnost názvů. Cílíme na zkušené finanční či bankovní poradce, pro které bude získání titulu představovat potvrzení jejich pracovních schopností, ale i na začínající kolegy, kteří si chtějí utřídit dosavadní znalosti a posunout se na novou úroveň. Jde o program, který náš trh opravdu potřeboval a který na základě zkoušky potvrdí, že finanční poradce je mistrem ve svém oboru v tom pravém slova smyslu.“

Činnost nové instituce i vlastní program MFP zaštítí špičkoví odborníci z akademického prostředí ve spojení se zkušenými školiteli a finančními poradci z praxe. Program je otevřen všem profesionálům působícím na finančním trhu, kteří úspěšně absolvovali základní zákonné zkoušky a dosáhli alespoň roční praxe ve finančním poradenství či plánování.

Petr Budinský, prorektor VŠFS pro vzdělávací činnost, k fungování nové instituce doplnil: „ČAFP vnímáme jako přirozené pokračování naší spolupráce s praxí a odvětvím finančního poradenství. V rámci programu Master of Financial Planning nabídneme jak vlastní náročnou zkoušku, tak i specializovaný přípravný kurz a dokonce také možnost pro spolupracující společnosti nechat si akreditovat své interní vzdělávací systémy. Zaměříme se na reálné znalosti šité na míru poradcům v jejich každodenní praxi.“